• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
CEMİL VURUCU
cemilvurucu@mynet.com
YAZ TATİLİ BİTTİ.
23/08/2013

YAZ TATİLİ BİTTİ.

Yaz tatili gelse de köye gitsem 1996 yılından beri bu cümleyi haziran da kurmaya başlardım. Yıl 2013 gene kullandım ama artık yaz tatili daha zor olmaya başladı. Önceden hedef sadece Sayık Köyü idi. şimdi iki adres oldu Ödemiş ve Sayık Köyü yani tatil ne kadar uzun olursa olsun kısalıyor bir şekilde ya da yolda geçiyor. Önceleri köyde o kadar iş olduğu halde tatil adı altında tarladan tarlaya koşturur ama bundan şikâyet etmezdik. Tatili deniz kenarlarında değil tütün veya buğday tarlalarında geçirirdik.

Babam beni ilk defa 1994’te Salihliye peynir satmaya götürecekti ama önce cumartesi Demirci pazarından ayakkabı aldık ama nafile Çarşamba Salihli pazarına giderken erkenden kalkınca Demirci’den aldığım ayakkabılar kutusunda kalmış ben kara lastiklerle yola çıkmışım Borlu da fark ettim. Demek istiyorum ki çocukluğumda Salihliye gitmek çok büyük bir olaydı ama ya dünya değişti ya da benim dünyam değişti. Bu yaz Manisa’dan çıktık yola önce Demirci - Sayık köyü sonra Ödemiş’e gittik. ziyaretler el öpmeler derken yavaş yavaş yolculuk başladı önce Muğla’ya üniversite hocalarımızı ziyaret ettik. Hocalarımızın unvanları değişmiş Yrd. doç.lar Doçent olmuş, doçentler profesör olmuş ne de çabuk geçmiş yıllar. Kerimoğlu türküsünün yaşandığı Yerkesik’e gittik. Dostlarımızın sevdiklerimizin evine misafir olduk. oradan egenin en güzel koyu Akbük ve Gökovaya geçtik. Marmaris’ten döndük Muğla’ya…

Dönüş yolunda aydın Çine de Çöp şiş yemeden olmaz tabii ki eski Çine sofrasında çöp şiş yedik. sonra yolculuk biraz mesafe değiştirdi. Zonguldak ve Ankara’ya kadar uzandı. Kara denizin yeşili ve denizini doya doya seyrettikten sonra iç anadolunun bozkırlarına daldık. Devletin yönetildiği başkenti gördük.

Ve tatil bitti.1801 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

Gel de yazma - 26/01/2015
Gel de yazma Gel de konuşma Gel de sövme…
ÇOK SOĞUK VAR... - 15/01/2015
Soğuklar...
AŞK OLSUN SAYIK KÖYLÜM - 24/12/2014
AŞK OLSUN SAYIK KÖYLÜ Değerli okurlar biraz sitem edeceğim bu yazımda…
Sayık köyü her geçen gün azalıyor... - 27/10/2014
Sayık köyü her geçen gün azalıyor...
2013 yılı geride kalıyor... - 26/12/2013
2013 yılı geride kalıyor...
İLK KARNEM VE BEN... - 25/01/2013
İLK KARNEM VE BEN...
Akhisarspor- Eskişehirspor maçında tarih tekerrür etti. - 22/01/2013
Akhisarspor- Eskişehirspor maçında tarih tekerrür etti.
Kış günleri çok soğuktur. - 15/01/2013
Kış günleri çok soğuktur; ama kalbi soğuk olanlar insanlık için daha soğuktur. 10 Ocak günü tüm Türkiye de rekor kırılmış doğal gaz tüketiminde….
ÖZLEDİM SİZLERİ... - 18/12/2012
ÖZLEDİM SİZLERİ… Özledim kaybettiğim köylülerimi, Özledim kaybettiğim yakınlarımı, Özledim,
 Devamı
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam34
Toplam Ziyaret138259
OSMANLI
Saat
Takvim