• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
CEMİL VURUCU
cemilvurucu@mynet.com
ERBAKAN'IN VEFATI
07/03/2011

ERBAKAN'IN VEFATI

Geçtiğimiz günlerde kaybettiğimiz ve muazzam bir kalabalıkla ahirete uğurlanan merhum başbakanlardan Prof.Dr. Necmettin ERBAKAN Hocaya Cenab-ı Allahtan rahmet dilerim. Erbakan Hocayı hep şöye hatırlarım "Türkiyenin refahı için refah partisine ihtiyacı var" diye.

Prof.Dr. Necmettin ERBAKAN Türkiye Cumhuriyeti kurulduktan sonra siyasal yaşamda renkli, nükdedan ve hoca kişiliği ile ön plana çıktı. Tabi işin ilginç noktası Türk siyasetinde akademik kişiliği ile siyaset yapanların az olmasıdır. Cumhuriyetin ilk yıllarında ordu kökenli kişilerin olması daha sonradan akademik kariyere sahip insanların siyasete yönelmesi görülmüştür. Mesela hiç bir Cumhurbaşkanımız Prof.Dr. değil sadece şimdiki Cumhurbaşkanımız Abdullah GÜL Doçent mesela.

Neyse geçiyorum bunları siyeset çene işi, akıl işi ve liderik vasıfları olan kişilerin yapabileceği bir iş. Rahmetli Erbakan'da bu saydığım özellikler vardı. Birde kıyas yapalım bir diğer önemli bilim ve devlet adamlarımızdan Prof.dr. Erdal İNÖNÜ dünaca ünlü fizik hocası idi ama siyasetçi değildi. Denedi siyaseti ama olmadı, yapamadı baktı ki siyaset ile uğraşmak fizik labaratuvarında uğraşmaktan daha zor. Onun için bıraktı. ama Erbakan yılmadı, usanmadı ölüm döşeğine kadar siyasetle uğraştı. Doğru mu yanlış mı? bilemem ama şu gerçeği görmezden de gelemem belki İnönü'nün önüne engel çıkarmadılar lakin Erbakan'ın önüne binbir engel çıkarıp siyasal hayattan koparmak istediler. Ama o yılmadı... heralde arkasından gelenlere bıraktığı vasiyet olsa gerek "yılmamak".

Sayık Köyünde Erbakan sevdalıları vardı. Daha ilkokulu gittiğim yıllar Nihat Aslan ve Nurullah Tuncel gibi köylülerimizin mitinglere gittiklerini Nihat Aslan'ın yeşil taksinin camlarını buğday resimli (REFAH PARTİSİ) bayraklarıyla donattıklarını hatırlıyorum.

                                          Ne diyeyim ölümlü dünya bu...1553 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

Gel de yazma - 26/01/2015
Gel de yazma Gel de konuşma Gel de sövme…
ÇOK SOĞUK VAR... - 15/01/2015
Soğuklar...
AŞK OLSUN SAYIK KÖYLÜM - 24/12/2014
AŞK OLSUN SAYIK KÖYLÜ Değerli okurlar biraz sitem edeceğim bu yazımda…
Sayık köyü her geçen gün azalıyor... - 27/10/2014
Sayık köyü her geçen gün azalıyor...
2013 yılı geride kalıyor... - 26/12/2013
2013 yılı geride kalıyor...
YAZ TATİLİ BİTTİ. - 23/08/2013
Yaz tatili gelse de köye gitsem 1996 yılından beri bu cümleyi haziran da kurmaya başlardım.
İLK KARNEM VE BEN... - 25/01/2013
İLK KARNEM VE BEN...
Akhisarspor- Eskişehirspor maçında tarih tekerrür etti. - 22/01/2013
Akhisarspor- Eskişehirspor maçında tarih tekerrür etti.
Kış günleri çok soğuktur. - 15/01/2013
Kış günleri çok soğuktur; ama kalbi soğuk olanlar insanlık için daha soğuktur. 10 Ocak günü tüm Türkiye de rekor kırılmış doğal gaz tüketiminde….
 Devamı
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam35
Toplam Ziyaret138260
OSMANLI
Saat
Takvim